7 Eylül 2013

bridge together | haha together.

istanbul olimpiyatlara hazır diyor yetkili abiler de türkiye bütün olarak olimpiyatlara hazır mı olm yapmayın ülkenin başında sınır çizgisi en uzun olan komşumuzun afedersiniz anasını nasıl s*keriz de oy toplarız mantığında bir hükümet var. yanı başımızda savaş çıkma ihtimali varken hangi turist olimpiyat izlemeye gelir lan.

ülkenin doğusunda fakirlik almış başını gidiyor, ülkenin batısı desen biber gazından ibaret. bridge together! sloganıyla olimpiyatlara adaylığımızı açıklayan recep t. kısa bir zaman önce gezi parkındakilere çapulcu bunlar demiş insanları birbirine düşman etmişti hadi bunu geçtim varsın çapulcu olsun bu insanlar, dini mezhebi farklı olan kemal k.'yi seçim meydanlarında yuhalatmıştı bu şahıs, bahsedilen bridge together! buysa s*keyim ben böyle bridge together'ı bunun together'ı olmamış baştan yapın a.k

ülkenin stratejik raporundan yurdum insanı ve spor konusundaki tecrübemize geliyorum şimdi, burası çok ironik;

bisikletçiler yolu kapattığı gerekçisiyle tuğlayla kovalandı bu ülkede başlarından aşağı saksılar atıldı
maraton yapıldı eli bıçaklı holigan bir taraftar kestirmeden gidip kupayı kazandı sözde
voleybolcu bir bayan yanlış olmasın şort giyiyor diye dayak yedi.
ülkemizin medyatik yüzü, reklam elçisi konumunda bulunan basketbolcusu doping yaptı.
birinci ligde şike yapmayan takım kalmadı
birkaç branş dışında tüm dallarda dibe vurduk
sultanahmet'te günde yaklaşık 5bin turist sözlü tacize uğrayıp dolandırılıyor. (bununla ilgili belgesel tarzı bi şey yapıldı buradan inceleyin)

olimpiyatlar sayesinde her konuda atak yapacağımızı düşünen arkadaşlara da birkaç cevabım olacak elbette;

yapılacak harcamanın yaklaşık olarak 20-25 milyar dolar olacağı söyleniyor ki adaylık sunumuna giden heyetin sayısına bakılırsa bu gerçekleşecek (yaklaşık 600 kişi katıldı sunuma) olimpiyat tarihinde bu organizasyondan kâr elde eden ülke sayısı 2 ya da 3 yani parasal açıdan bunun bizim için bir facia olacağı kesin öyle ki olimpiyatlarda yaptığı borçları 20 yıl sonra bitirebilen ülkeler mevcut.

gelelim yapılması planlanan tesislere; bu tesislerin olimpiyatlardan sonra altyapılara destek amaçlı kullanılması düşünülüyor ki bizim ispanya veya ingiltere gibi bu tesisleri kullanacak insan kaynağını bulmamız çok zor. bununla ilgili herhangi bir planlamamız yok şimdilik her şehrimize gençlik merkezi kurmakla yetiniyoruz bu aralar. büyük ihtimalle yapılacak olan bu salonlarda siyasi parti kongreleri ya da r4bia destek gecesi tarzı şeyler yapılacak.

ha unutmadan ülkenin yayın kuruluşunda daha olimpiyatları anlatabilecek spiker yokken,  tüm branşları düzgünce yayınlayacak yönetmenlik anlayışı yokken tutup da olimpiyatlara aday olmamız cidden ironinin babası halkımıza anlatamadığımız şeyi yanıbaşımızda düzenleyip halkın buna ilgi duymasını beklemek ise mevzunun en komik tarafı.

 Londra olimpiyatlarının kapanış gününde bütün yabancı şarkıları türkçe'ye çevirip imagine şarkısında susup kalmak..

kendisini hiç sevmediğim ulusalcı kafasında boğulan yılmaz özdil'in bu konu hakkındaki düşüncelerine ise katılmamak elde değil. 

0 yorum teğet geçmiş.:

Yorum Gönder

sakın bi yerlerine girmesin teğet geçsin.anladın mı?